Web Tasarım , Web Site Tasarımı

Web site tasarımı yaptırmak istiyorsunuz ve kafanıza takılan bazı sorular var. Genel olarak web tasarım ile ilgili bana sorulan soruları yanıtlamaya çalışacağım. Teknik ve terimsel olarak değilde herkesin anlayacağı dilden yazmaya gayret göstereceğim.
Soru cevap şeklinde adım adım ilerleyelim:
 
1- Web Tasarım Nedir?
– İnternet dünyasında yerinizi almak için web site yaptırmanız gerekiyor. Sizin istekleriniz doğrultusunda yapılan web sitenizin arayüzünü oluşturma işlemi web tasarımdır. Web Tasarım sitenizin ziyaretçilerin göreceği görsel kısmıdır ve bu yüzden en önemli kısımdır. Bunun için kaliteli bir web tasarım firması ile çalışmanızı öneririm. Mutlaka web tasarım firmaları  ile çalışın. Eğer freelance birileriyle çalışırsanız sürekli destek almakta zorlanırsınız ve sonradan pişman olursunuz.

2- Web Yazılım Nedir?
– İnternet sitenizin tasarımı kadar yazılımı da önemlidir. Birçok yazılım dili mevcut. Burada önemli olan hangi yazılım diliyle yazıldığı değil, nasıl yazıldığı önemlidir. Kesinlikle güvenlik ön planda olmalıdır. Buradaki güvenlik  kavramı sitenin herhangi bir saldırıya karşı tedbirli olması demektir. Deneyimli ve profesyonel kişilerin veya firmaların bildiği birçok güvenlik önlemleri vardır. Bu önlemlerin alınması durumunda saldırıların birçoğu engellenecektir. Bu yüzden kesinlikle deneyimli ve kaliteli firmaları tercih etmelisiniz.
 
3- Neden Web Site Yaptırmalıyım?
– İntenetin nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız mutlaka web sitenizi yaptırmalısınız.” Ne gereği var internet sitenisine ben dükkanımdan veya ofisimden de ürün ve hizmetlerimi zaten satıyorum” diyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Çünkü internet sitenizin doğru ve sizin firmanıza uygun bir şekilde yapılması durumunda daha geniş kitlelere ulaşırsınız ve belirgin bir şekilde ürün veya hizmetlerinizde artış sağlarsınız.
 
4- İyi Web Tasarım Firması Nasıl Bulurum?
– İyi bir web tasarım firması yaptığı işlerden yani referanslarından kendini belli eder. Sizin öncelikle incelemeniz gereken firmanın referansları ve sitelerin açılma hızlarıdır. Eğer referanslarında güzel projeler ve göze hoş gelen tasarımlar varsa tercih edebilirsiniz. Tabi burada önemli olan kalite ve ucuzluktur. Hem kaliteli tasarımlar yapan hem de makul ücret isteyen firma bulmak gerçekten zordur. Bulunduğunuz yerdeki firmaları iyice araştırdıktan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

You may also like

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.