Server 2008 64bit Asp Bileşen Kurulumu

Persits Bileşen KurulumuAsp ile formlar aracılığı ile dosya almak yani dosyaları sunucuya yükletmek için asp upload bileşenine ihtiyaç duyabilirsiniz. Kurulumu oldukça basittir.
Persits bileşeninin kurulumu ve yapmanız gerekenler şu şekildedir:Sunucunuza veya kişisel bilgisayarınıza (lokal) kurabilirsiniz. Öncelikle buradan sıkıştırılmış dosyayı indirin. Ardından dosyayı genişletin.Genişlettiğimiz dosyanın içinden aspupload.exe’nin kurulumunu yapın.Kurulumda iss durdurayım mı diye sorar evet diyin ve şifre isteyecektir, şifreyi de upload Keygen.exe’den temin edebilirsiniz.
 

Kurulumu bitirdikten sonra,C:\Windows\SysWOW64 dizininin içine AspJpegUpload klasöründeki .dlldosyalarını kopyalayın.
Daha sonra başlat, çalıştır’a cmd yazıp konsolu açıyoruz. Daha sonra regsvr32 C:\Windows\SysWOW64\AspUpload.dllyazıp çalıştırın,
ardından regsvr32 C:\Windows\SysWOW64\AspJpeg.dll yazarak çalıştırın.
Böylelikle dosyaları sisteme tanıtmış olduk. Tekrar AspJpegUpload klasörünün içine giriyoruz ve .reg uzantılı dosyasını çalıştırıp tamam diyoruz. Böylelikle işlemler tamamlanmış oluyor. ISS’i veya pleski başattığımızda artık asp upload bileşenini sorunsuz kullanabiliriz.
 
 

You may also like

21 yorum

 1. arkadaşlar biri hayrına şunların crank yada keygenini versin lütfen 1 haftadır arıyorum bulamadım

 2. sisteme resim yüklerlen persits.jpeg sorunu veriyor,localhsotunuzda yüklü değil diyor hocam

 3. slm,hocam ben windosw 7 kullanıyorum ve kendi local hostumda asp ile uğraşıyorum tam bi uzman değilim. Ama az çok biliyorum. Bu persits.upload kurdum ve localde çalışıyor. Ama bu persits.jpeg çalıştıramadım bana bunun detayını net bi şekilde anlatırmısınız lütfen? Burada yazılanları yaptım ama bi türlü olmuyor.

  1. Olmuyor derken? Yani bir hata mı alıyorsunuz? Hatayı buraya yazarsanız ancak yardımcı olabilirim. Eğer bileşenleri doğru bir şekilde kurduysanız kodlarınızda sıkıntı vardır.

 4. hocam kolay gelsin. Öncelikle faydalı paylaşımınız için teşekkürler. Bende Persits Upload ve JPEG’in keygen’i mevcut. 2008 Server sunucuma kurmaya çalıştım ama, full olup olmadığından emin olamadım. Yani becerebildim mi emin değilim. Bileşen’in lisanslı olup olmadığını nerden anlayabilirim?

 5. 64 bit keygen gerekli. Windows 2019 ve üstü için artık 32 bit keygenler çalışmıyor. Invalid key length. Should be 76 characters. hatasını alıyorsanız benim gibi malesef 64 bitlik key lazım ancak bulamıyorum.

 6. 1- Linkte sıkıştırılmış dosya yok
  2- DLL dosyası 1 tane
  3- Keygen.exe dosyası linkte de sitede de zaten yok.
  4- Tüm işlemleri denedim ama 64 bit için çalışmıyor.
  Muhtemelen yazılımcı firma ayarlarda değişiklik yapmış.

 7. Üstat asp upload, jpeg ve mail kullanacağız 3-4 sitemizde, 64 bit için yukarıdaki anlattıklarınızda işlemleri uygulayamadık, pascod, keygen numarası veya daha farklı bir yöntem var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.