ASP.NET PayU Entegrasyonu

PayU eticaret sitelerinin ödeme sistemlerinde kullanılmak üzere hayata geçirilmiş bir proje ve birçok eticaret sitesinde kullanılmakta. Birkaç bankanın kredi kartına taksit yapabilme imkanı sunuyor. Normal şartlarda her banka sanal posu için ayrı ayrı başvuru yapıp ayrı ayrı para ödemeniz gerekiyor. PayU sayesinde tüm bankalara başvurmanıza gerek kalmıyor. Tek çekim komisyonu biraz yüksek olsa da birden fazla kredi kartına taksit yapabileceğiniz için tercih edilebilir. Aşağıdaki kodları kullanarak sitenize entegre edebilirsiniz.

Asp.net payu entegrasyonu için aşağıdaki adımları takip edin.

Öncelikle aşağıdaki kodları head tagları arasına ekleyelim.

 


Kredi kartı formu için aşağıdaki kodları kullanıyoruz. id’leri değiştirmeden stilleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

 

Javascript kodları

 

 

Daha sonra AjaxIslemlerServisi.asmx adından bir web servisi ekliyoruz projemize ve bunun içine payupay adında bir fonksiyon ekliyoruz.

 

PayU Class için aşağıdaki kodları kullanıyoruz

 

Ve son olarak convert json class’ı

Kolay gelsin.

 

kaynak :  omerfaruk.me

3.540 okunma

BENZER MAKALELER

13 Yorum

 1. Merhaba,

  Bu ve internette varolan bunun gibi örneklerde ödeme işlemini kendi sitemizde yapıyoruz. Kodların en başında kredi kartı bilgileri için gereken html kodları var. Bir sitede bu şekilde değilde aynı paypal tarzı ürünid, tutar, fiyat vs bilgileri direk payu nun kendi sitesine post edip ödeme işlemlerini oraya bırakmışlar paypal mantığının aynısı. Kullanıcı kredi kartıyla ödeyeceğim seçeneğini seçip ödeme yap dediğinde direk bilgiler payuya post ediliyor ve gerisine biz karışmıyoruz sadece geri dönen değerleri alıp veritabanı işlemleri kalıyor. Bu şekilde daha güvenli ve sağlıklı geldi bana hemde az işlevli. Bunun için nasıl bir yol izlememiz gerektiğiyle ilgili bir bilginiz var mıdır?

  1. PayU nun paypal mantığı çalışan uygulaması da mevcut. Güvenlik olarak diğerinden farkı yok.Sonucta yine bilgiler payu’ya post olacak. PayU.com.tr de gerekli dökümanları bulabilirsiniz. Sayfanızda popup açtırıp ödeme yaptırabilirsiniz.
   kolay gelsin.

 2. Bir sitede bu kodları kullanabilmeniz için lisans satınalmanız gerekli diyor. sizin yaptığınız örnektede böyle birşeye gerek varmı.

 3. Hocam emeğinize sağlık, Son aramam da denk geldiniz… Payu üyeliğini tamamladım Müşterimin… Böyle bir kaynak arıyordum. Umarım becerebiliriz. : )

 4. merhaba, veritabanı fonksiyonlarında neler yaptığınızıda paylaşabilirmisiniz. paylaşımınız için çok teşekkür ederim, allah sizden razıolsun.

 5. merhaba hocam ben
  string sonuc = pc.PayuPay(); hata alıyorum
  var UrunListesi = dbx.UrunleriGetir(); satırında

  dbx.UrunleriGetir() getirdiğiniz fonksiyonu yazabilirmisiniz yüzeysel olarak

 6. The request was aborted: Could not create SSL/TLS secure channel hatası alıyorum kaç saattir çözemedim. hatayı çözmek için fikriniz var mıdır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">