ASP.NET PayU Entegrasyonu

PayU eticaret sitelerinin ödeme sistemlerinde kullanılmak üzere hayata geçirilmiş bir proje ve birçok eticaret sitesinde kullanılmakta. Birkaç bankanın kredi kartına taksit yapabilme imkanı sunuyor. Normal şartlarda her banka sanal posu için ayrı ayrı başvuru yapıp ayrı ayrı para ödemeniz gerekiyor. PayU sayesinde tüm bankalara başvurmanıza gerek kalmıyor. Tek çekim komisyonu biraz yüksek olsa da birden fazla kredi kartına taksit yapabileceğiniz için tercih edilebilir. Aşağıdaki kodları kullanarak sitenize entegre edebilirsiniz.
Asp.net payu entegrasyonu için aşağıdaki adımları takip edin.
Öncelikle aşağıdaki kodları head tagları arasına ekleyelim.

 

Kredi kartı formu için aşağıdaki kodları kullanıyoruz. id’leri değiştirmeden stilleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

 
Javascript kodları

 
 
Daha sonra AjaxIslemlerServisi.asmx adından bir web servisi ekliyoruz projemize ve bunun içine payupay adında bir fonksiyon ekliyoruz.

 
PayU Class için aşağıdaki kodları kullanıyoruz

 
Ve son olarak convert json class’ı

Kolay gelsin.
 
kaynak :  omerfaruk.me

You may also like

13 yorum

 1. okan dedi ki:

  merhaba hocam ben
  string sonuc = pc.PayuPay(); hata alıyorum
  var UrunListesi = dbx.UrunleriGetir(); satırında
  dbx.UrunleriGetir() getirdiğiniz fonksiyonu yazabilirmisiniz yüzeysel olarak

 2. hakan dedi ki:

  Bir sitede bu kodları kullanabilmeniz için lisans satınalmanız gerekli diyor. sizin yaptığınız örnektede böyle birşeye gerek varmı.

  1. Payu.com.tr ye başvurduktan ve kullanıcı bilgilerinizi aldıktan sonra benim verdiğim kodları kullanıyorsunuz.

 3. Hocam emeğinize sağlık, Son aramam da denk geldiniz… Payu üyeliğini tamamladım Müşterimin… Böyle bir kaynak arıyordum. Umarım becerebiliriz. : )

 4. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

  ASP için örnek bulma şansımız var mı? Teşekkürler

 5. mehmet dedi ki:

  merhaba, bu kodları indirebileceğimiz bir link var mıdır.

 6. Mert dedi ki:

  Merhaba,
  Bu ve internette varolan bunun gibi örneklerde ödeme işlemini kendi sitemizde yapıyoruz. Kodların en başında kredi kartı bilgileri için gereken html kodları var. Bir sitede bu şekilde değilde aynı paypal tarzı ürünid, tutar, fiyat vs bilgileri direk payu nun kendi sitesine post edip ödeme işlemlerini oraya bırakmışlar paypal mantığının aynısı. Kullanıcı kredi kartıyla ödeyeceğim seçeneğini seçip ödeme yap dediğinde direk bilgiler payuya post ediliyor ve gerisine biz karışmıyoruz sadece geri dönen değerleri alıp veritabanı işlemleri kalıyor. Bu şekilde daha güvenli ve sağlıklı geldi bana hemde az işlevli. Bunun için nasıl bir yol izlememiz gerektiğiyle ilgili bir bilginiz var mıdır?

  1. PayU nun paypal mantığı çalışan uygulaması da mevcut. Güvenlik olarak diğerinden farkı yok.Sonucta yine bilgiler payu’ya post olacak. PayU.com.tr de gerekli dökümanları bulabilirsiniz. Sayfanızda popup açtırıp ödeme yaptırabilirsiniz.
   kolay gelsin.

 7. yakup dedi ki:

  The request was aborted: Could not create SSL/TLS secure channel hatası alıyorum kaç saattir çözemedim. hatayı çözmek için fikriniz var mıdır?

  1. SSL sertifikası kurmanızı istiyor sistem. Güvenli bağlantı olması gerkeiyor.

 8. ayazbey dedi ki:

  merhaba, veritabanı fonksiyonlarında neler yaptığınızıda paylaşabilirmisiniz. paylaşımınız için çok teşekkür ederim, allah sizden razıolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.