ASP.NET Hazır Sanal Pos Kodları ( 7 Banka )

Asp.net olarak class’lar halinda kodlanmış 7 bankanın sanal pos kodları. Size sadece gerekli bilgileri class a göndermek kalıyor.
Aşağıdaki 7 bankanın sanal posları bulunmaktadır
1. İş Bankası
2. Garanti Bankası
3. Vakıfbank
4. Akbank
5. Yapı Kredi
6. FinansBank
7. DenizBank

Sanal Pos Kodlarını  indirmek için

Gerekli Dll Dosyaları

You may also like

80 yorum

 1. Merhabalar hocam bu sanal pos kodları halen çalışır durumda mı? ekstra bir şey yapmamıza gerek varmıdır.

 2. hocam takıldığım bir konu var, bankanın bize verdiği taksit seçenekleri ile kullanıcıyı bilgilendiriyoruz ya, ödeme esnasında kullanıcı istediği bir taksit seçeneğini seçerse biz fiyatı taksit seçeneğine göre değiştirip mi gönderiyoruz yoksa ana tutar fiyatı neyse onu mu gönderiyoruz yani bankaya giden taksit seçeneğine göre banka mı ayarlıyor taksitlendirmeyi

  1. Fiyatları bankanın taksit oranlarına göre sizin düzenlemeniz gerekiyor. Yani kodlama yaparken komisyonları ekleyip o şekilde kullanıcıya göstermeniz gerekiyor.

 3. Selam hocam. Acaba bu pos sınıflarını kullanırken güvenlik açısından riskler ve dikkat etmemizi tavsiye ettiğiniz noktalar var mı?

  1. SSL Sertifikası yüklemeniz gerektiği için bilgilerin yabancı kişiler tarafından çalınması imkansız hale geliyor. Siz de yazılım tarafında kredi kartı bilgilerinin hepsini kayıt etmezsiniz. Böylece 2 taraflı da güvenlik olmuş olur.

 4. Merhabalar Hocam,
  Aldığım hata şudur,
  ‘Installments’ value is not valid. Please check and try again.
  bu hatayı neden alıyorum acaba ?
  Teşekkürler

 5. Merhaba,
  finans bank işlemi için bir bu kodları kullanmak istedim,
  Ödeme işlemi başarısız..
  SonuçFalse
  Hata Kodu
  Hata Mesajı at System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream(TransportContext& context) at System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream() at ePayment.cc5payment.processorder()
  hatası alıyoruz.

  1. Merhaba,
   Ben de Akbank pos için aynı hata mesajını alıyorum, asseco bu hata ile ilgili destek veremiyor ve Local server üzerinde hata oluşmadığı için ilerleyemedim, sadece production ortamında hata oluşuyor ki orada da “İş Bankası, YKB, DenizBank, Finansbank, Garanti” sorunsuz olarak çalışıyor.
   Çözümü ile ilgili bir ilerleme sağlayabildiniz mi?

 6. Ayrıca Hata Kodlarını gireceğim. Ama internet sitelerinde kiminde hata kodu 1 yazmış kiminde 01 yazmış. bunu nasıl kullanmalıyım?

 7. Ben bu pos kodlarına baktım. Şimdi garantiye destek vermiyorlarmış. Ama garantinin normal pos kodları var ayrıca destek veren firmaya ulaştığım zaman bana verdiği kodlarda sizdekilerden farklı bir pos adresleri verdiler. Yani sizin yazdığınız pos adresleri galiba artık geçerli değil.

 8. Her banka için ayrı dll mi olacak yoksa sizin verdiğiniz ePayment.dll ve PosnetDotNetModule.dll leri yeterli oacakmıdır.

  1. Benim verdiğim 7 banka için bu 2 dll yeterli olacaktır. Çünkü birçok banka est firmasıyla çalışıyor. Çalışmayanların da kendine özel dll leri oluyor. Şimdilik bu 2 dll yeterli olacaktır.

 9. Hocam Merhabalar ,
  Kodlarınız İş bankası ödeme sayfası(3D Hosting) için kullanılabilir mi ? Değil ise bu konu ile alakalı bakabileceğim bir kaynak var mıdır?

 10. Merhaba Enver bey, yorumlarda 3 bankanın daha pos sistemini eklediğinizi söylemişsiniz acaba hangi pos sistemleri ve hangi tarihte paylaşacaksınız bana ziraat bankasının pos entegrasyonu lazım yardımcı olabilirmisiniz.

 11. Merhabalar,

  Öncelikle emeğinize sağlık.

  Kredi kartı bilgilerini banka tarafında saklayarak sonraki işlemlerde kullanmak istersek nasıl bir yol izlemeliyiz. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını duymayı çok isterim.

  İyi çalışmalar

 12. Enver hocam yapıkredi 3d ile ilgili örnek verebilir misiniz? veya örnek kodlarınız mail ile benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
  none3d secure kodlarınız inceledim. tşkler ama 3d Secure de lazım.

 13. iş bankası için aşağıdaki hatayı veriyor
  konum: System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream(TransportContext& context)
  konum: System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream()
  konum: ePayment.cc5payment.processorder()

  1. Bu makale çok eski olduğu için bankalar kodları değiştirmiş olabilir. Banka ile görüşürseniz yardımcı olacaklardır.

 14. Öncelikle emeğinize sağlık.
  Yapıkredi için “Üye işyeri no (MID)” ve “Terminal no (TID)” yanısıra “PosnetID” de girmemiz gerekmiyor mu? Ben yüklemiş olduğunuz projeyi ve dll dosylarını indirdim test sırasında “148 MID,TID,IP HATALI: X.X.X.X” hatası işle karşılaşıyorum. Elimde yapıkredi pos bilgileri var IP de tanımlı neden bu hatayı alıyorum anlayamadım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 15. Enver Bey merhaba ben akbank ve ziraat 3d sanal posu entegre ettim yazılımıma fakat yapı kredi ile günlerdir uğraşıyorum.Çok karışık geldi ilk önce test parametreleri veriyorlar henüz oturtamadım.Boş vaktiniz varmıdır? Proje alıyormusunuz? Aciliyetinden dolayı destek almam gerekiyor firmam için.

 16. 3. satırda, 2 konumundaki ‘meta’ başlangıç etiketi ‘head’ bitiş etiketiyle eşleşmiyor. Satır 4, konum 3.
  Akbank için böyle bir hatayla karşılaşıyorum:(

 17. Merhaba,
  ePayment.dll ile PosNetDotNetModule.dll lerini zip ‘in içinden çıkardınız mı ? Kodu indirdim ama bu iki dll’i bulamadım.

 18. Merhaba Enver Bey, Sanal pos entegrasyonunu yazdım hiçbir sıkıntım yok fakat birşey öğrenmek istiyorum. Banka onay işleminden sonra kendisinde bir sipariş no oluşturuyor bunu nasıl alabilirim?
  İyi Çalışmalar

 19. Hocam 3D Secure yöntemlerini tek class a toplayıp yayınlacağınızı söylemişsiniz acaba ne zaman yayınlarsınız baya zaman geçmiş üzerinden ama 🙂

 20. Merhaba Enver Bey;
  Örneğin ben İş Bankasından bir sanal pos aldım. Ardından sizin verdiğiniz kodları sisteme entegre ettiğimde başka, diğer banka kredi kartlarına sahip müşteriler ödeme yapabilecekler mi? Yoksa hepsinin pos’unu mu almam gerekecek? Yoksa sadece bir bankadan pos alıp sizin verdiğiniz yedi banka haricindeki bankaların dll’ini bulmam yeterli olacak mı? İyi günler.

  1. Herhangi bir bankadan sanal pos aldığınızda, tüm kredi kartlarına tek çekim yaptırabilirsiniz. Fakat sadece o bankanın kredi kartlarına taksit yaptırabilirsiniz. Tek fark budur. Taksitli işlem için her bankanın kendi sanal posunu almanız lazım. Tek çekim işlemler için tek sanal pos yeterli olacaktır.

   1. Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Benim için taksit gerekli değil. Bu yüzden sadece iş bankasından pos alacağım. Fakat buradaki 7 bankadan sadece iş bankasını eklemem yeterlidir değil mi kodlarıma? Sizin vermiş olduğunuz diğer 6 bankanın kodlarını eklemesem dahi, tüm bankaların kredi kartlarına sahip müşteriler ödeme yapabilirler değil mi? İyi günler.

 21. payment.dll ve PosnetDotNetModule.dll hocam bu dll leri her banka ayrı ayrı veriyormu. eğer her banka veriyorsa nasıl referans eklicez. kafam karıştı. yoksa bir bankadan aldığımız tüm bankalar için yetiyor mu?

 22. hocam bankaya başvuru sırasında tek bir bankaya başvurmamız bu sistemi 7 bankada da kullanmamıza yeter mi yok sa her banka için ayrı ayrı mı başvuracağız.

 23. hocam teşekkürler, peki diyelim kullanıcı 6 taksitli ödemeyi seçti ödeme esnasında bankaya ana fiyatı mı göndermemiz gerekir yoksa kullanıcının seçtiği taksit seçeneğine göre komisyonlu fiyatı mı göndermemiz lazım

  1. her zaman kredi kartından çekilecek tutar gönderilir. yani kullanıcının seçtiği taksit tutarını göndereceksiniz.ve bankanın taksit yapabilmesi için taksit sayısını göndereceksiniz kod tarafında.

   1. Giriş dizesi doğru biçimde değildi.
    Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin.
    Özel Durum Ayrıntıları: System.FormatException: Giriş dizesi doğru biçimde değildi.
    Kaynak Hatası:
    Satır 102: // kullanıcıdan kart bilgilerini alıyoruz.
    Satır 104: PosForm pf = new PosForm
    Bu Hatayı alıyoru satır 104 Neden acaba ?

 24. Merhaba,
  Bu şekilde ödeme işlemi sırasında kullanıcı 3D ile ödemek isterse nasıl bir yol izleniyor?

 25. Hocam merhaba zamanınız varsa 3D Secure ile ilgili makale yayımlayabilir misiniz? iyi çalışmalar diliyorum.

 26. Enver hocam, bir dernek için bağış sitesi yapıyorum. 2 sorum olacak.
  1.) Taksit tutarı = 1 diyerek bu sistemi kullansam olur mu? Yoksa bağış için bu sisteme banka izin vermez mi?
  2.) Makalenizde Visa veya Master Card seçtirme işleminden bahsetmemişsiniz, gerek yok mu acaba buna?

  1. 1- Taksit tutarına 1 gönderebilirsiniz. Sorun olmaz. Eğer bankadan sanal pos alabilirseniz, gerisine karışmaz banka.
   2- visa master gerekli değil artık. Kart numarasından ne olduğunu banka anlıyor.

 27. Hocam; mobil ödeme konusunda nette makale yok bu konuda bir makale yazamaz mısınız. İyi çalışmalar

 28. Enver kardeş sitendeki bilgilerden gerçekten cok istifade ettim. Makalelerinin takipçisi oldum.
  Sanal pos uygulaması kodlarıyla birlikte kusursuz, ancak bir de 3D Secure olduğunda kodlamada fark ne oluyor aynı şekilde detaylı bir yazın varmıdır ?
  Happy Codings

  1. 3D Secure yapısı çok farklı. 3D secure kullandım ama burdaki gibi toplu halde classın içinde kullanmadım. Sanırım nette de yok böyle bir makale. Zamanım olmadığı için 3D Secure kodları bir class da toplam fırsatım olmadı. Şimdilik her bankanın gönderdiği 3d secure kodlarını tek tek entegre yapmaya çalışın. Fırsat bulduğumda toplu halde paylaşırım sitede.
   kolay gelsin.

 29. sanal pos ile ilgili daha fazla bilgi verebilirseniz memnun olurum. .cs dosyalarını nasıl kullanacaz. refereansları nasıl projemizle birleştirecez.

  1. Pos.cs , PosForm.cs ve Tool.cs dosyalarını projenize kopyalayın. App_Code klasörüne atabilirsiniz. ödeme sayfasında da kredi kartının buton_click event’ine test.cs deki gibi kodları kendinize göre düzenleyiniz. Ayrıca bankanızdan payment.dll ve PosnetDotNetModule.dll i isteyip projenize dahil edin.

   1. Enver bey Şimdi benim admin panelim var ben o panelde sliderime veya sitemde baska bı yere resim yükletmem gerek asp.net’te bunu nasıl yapabılırım çok acil yardıma ihtiyacım var panelde resim yükle dicem dosyalar açılcak ordan seçip yükleyebilcem ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.