Windows 7 IIS Kurulumu (Resimli)

iis kurulumuBilgisayarınızda ASP dosyaları çalıştırmak için IIS yi kurmanız gerekmektedir. IIS işletim sistemleriyle birlikte gekir fakat kurulu olarak gelmez. Kurmak için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapınız. (Aşağıdaki İşlemler Windows 7 içindir. )

Denetim Masası > Program Ekle Kaldır > Windows özelliklerini aç veya kapat  dediğinizde aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Internet Information Services (IIS) ayarları aynen aşağıdaki gibi olmalıdır.

windows 7 IIS kurulumu

Yukarıdaki ayarlamaları yaptık ve Tamam dedik. Birkaç dakika beklemeniz gerekecek.

 

IIS yi kurduktan sonra birtakım ayarlar yapmamız gerekiyor. Nedir Bu ayarlar?

– Hataları tarayıcıya göndermek

– Üst dizinlere izin vermek

 

Aşağıdaki pencereyi açmak için ;

Bilgisayar sağ tıklayıp Yönet deyin > Hizmetler ve Uygulamalar > Internet Information Services > ASP

windows 7 IIS kurulumu

 

Yukarıdaki işlemleri de yaptık ve artık Asp dosyalarımızı çalıştırabiliriz.

 

Peki ASP dosyaları nereye atacağım?

C://inetpub/wwwroot

bu dizine asp dosyalarınızı atabilirsiniz. Ben şöyle yapıyorum;

wwwroot dizininde klasör oluşturuyorum.

Örnek :  eyurtsever diye bir klasör oluşturdum. İçine ASP dosyaları attım.

Tarayıcıda çalıştırmak için;

http://localhost/eyurtsever   yazdım ve çalıştırdım.

 

Not:  Eğer veritabanından veri çekecekseniz wwwroot klasörüne okuma ve yazma izni vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde hata verecektir.

İzin vermek için;

C://inetpub   klasörüne sağ tıklayın Güvenlik sekmesinde IUSR kullanıcısına Full yetki verin. Aynı işlemi wwwroot klasörü içinde yapın.

Sağ tıkladığınızda Güvenlik Sekmesi yok ise ;  İşletim sisteminiz desteklemiyor olabilir ya da, Araçlar > Klasör seçenekleri > Basit dosya paylaşımını kullan seçeneğinin işaretini kaldırınız.

 

 

BENZER MAKALELER

143 Yorum

 1. ardeşim bütün ayarları yaptım kendim indire biliyorum ama başka pc den IIs nin verdiği adrese tıklayınca sayfa görüntülenemiyor neden yapar

 2. Enver Hocam mrb
  Herseyi uyguladigimi düsünüyorum lakin http://localhost/xxx/ girdigimde dosya/klasör lsitesiyle karsilasiyorum.
  default.asp ye tikladigimda da “browser” da asp nin kod yapisi aciyor yani dosyayi aciyor browser da
  Bir fikriniz?

  1. localhost yani yerel host yani siteleri sadece kendi bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz. İçine video atıp başka bilgisayardan nasıl oynatırım sorusuna gelince;

   Bunun için herhangi bir hosting firmasından host almanız gerekiyor. Gerçek yayın yapabilmeniz için , yani hostun(web alanı) içine attığınız site , video , resim vs. dünyanın heryerinden ulaşabilmeniz için host almanız gerekiyor.

   1. Anladım, teşekkür ederim fakat benim hostingim var zaten sadece bilgisayarimi server gibi kullanmak istiyorum ve 2 tb lık hard diskteki videolari internet ortamina acmam gerek. Bir yolu yok mu?

    1. bilgisayarınızı server gibi kullanmaya internet altyapınız yetmez. Datacenterların kendine özel altyapıları ve güçlü serverları var. Bu sayede hosting dağıtabiliyorlar. Videolarınızı hosta yükleyip o şekilde yayın yapabilirsiniz. Fakat 2 tblık host olmaz. Sunucu kiralayabilirsiniz bunun için

 3. Hocam Asp.Net e yeni başladım aspx dosyalarını da aynı şekilde wwwroot klasörüne mi atacağım?

  1. asp.net aspx dosyalarını wwwroot klasörüne atmanıza gerek yok. istediğiniz yere atabilirsiniz. Fakat çalıştırmak için visual studio programında projenizi açmanız gerekiyor. Programda açtıktan sonra projenizi browser da görüntüleyebilirsiniz.

 4. Bilgisayarı Yönet dedikten sonra Hizmetler ve Uygulamalar bölümünde IIS çıkmıyor. Ne yapmam lazım?

 5. asp dosyasi yerin asp.net dosyasi atsak onu da calistirir mi yoksa ikisi ayni sey mi asp cok eskide kaldi diyorlar bide ben biraz html biliyorum asp bilmiyorum kodlari direk html olarak yazsam oyle calismaz mi ?

  1. asp.net dosyalarını herhangi bir yere atmanıza gerek yok. İstediğiniz yerden çalıştırabilirsiniz, ancak projeyi çalıştırabilmek için visual studio programına ihtiyacınız var. Bu program olduğu sürece istediğiniz yerden çalıştırabilirsiniz.

   Diğer soruya gelince; asp artık kullanılmıyor çok fazla. Asp.net(c#) kullanmanızı tavsiye ederim.Normal asp den cok farklı olduğunu soylemeliyim.

     1. Aslında benım sorunum bir siteye girdıgımde
      403 – Forbidden: Access is denied.
      You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.
      Bu hatayı werıyor
      bana ıss ile ilgili dedıler yardımcı olabılırmısınız

     2. Bu hatanın sebebi varsayılan sayfa yok. açmaya çalıştığınız sayfada default.asp,index.asp yada index.html gibi bir dosya olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz. şöyle de açabilirsiniz:

      localhost/sitem/dosyaadi.asp şeklinde istediğiniz sayfayı açabilirsiniz.

     3. inetpub/wwwroot a yaptığınız sitenin dosyalarını attınız mı? Eğer klasör olarak attıysanız şu şekilde çalıştıracaksınız :

      tarayıcı adres çubuğuna şöyle yazın:
      localhost/siteklasoru

      direkt wwwroot un içine attıysanız
      localhost yazıp çalıştırın

     4. yha ben pek anlamıyorum
      daha dun siteye girebiliyordum
      bugun bu hatayı verıyor

     5. baska bir siteden çözumune baktım
      Bu sorunu gidermek için IIS Manager’i açın. Sitelerin altında Default Web Siteye tıklayın. Sağ orta kısımda Default Web Site Home başlığı altındaki öğelerden SSL Setting’e tıklayın. Require SSL kutusundaki işareti kaldırın. Sağ taraftan Apply yazısına tıklayın. Şimdi SSL desteği olmadan sitenize girebilirsiniz.
      şeklınde bir çözum var
      ama bende sitelerın altında ”Default Web Site” yok nasıl yapabılırım baska turlu

     6. dun hiç birsey yoktu bende anlamadım bugun
      403 – Forbidden: Access is denied.
      You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.
      bu hatayı alıyorum

 6. wwwroot’da bulunan bir Asp.Net belgesinde basit bir değişiklik yapıyorum, Belgesi herhangi bir işlem yapmadan doğrudan sevrer’a atıyorum. Ancak, değişikliği göremiyorum. Site zaten yayında olan bir site… Acaba belgede yaptığım değişikliğik sonrasında server’a atmadan önce herhangi bir işlem yapmam gerekir mi?

  1. yayında olan bir site publish edilmiş olabilir bu yüzden yaptığınız değişiklik geçerli olmuyor olabilir. Projenin sln dosyasını visual studio da açıp değişikliği yaptıktan sonra tekrar publish edip server a attığınızda değişiklik geçerli olacaktır.

 7. Enver bey, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İstanbul Üniversitesi otomasyon sistemine giriş yapamıyorduk. Bu ayarları yaptıktan sonra otomasyon sayfasını açmaya başladı İE. Tekrar teşekkürler.

 8. Hocam Selamun Aleykum
  Benim bi soru olcaktı. ben aspx dosyalarını wwwroot’a atıyorm girince mesela anadizin default.aspx ise indirme yöneticisi çıkıyor default.aspx’i indiryor yani.

 9. Merhaba hocam.. ben bir site yaptım ve baglatı
  Dim MM_koy_bag_STRING
  MM_koy_bag_STRING = “dsn=koy_bag;”

  kodlarıyla localhostta fakat kodlarımı

  Dim MM_koy_bag_STRING
  MM_koy_bag_STRING = “DRIVER={Microsoft Access Driver (*.accdb)}; DBQ=” & Server.mapPath(“vt/veritabanim.accdb”)
  olarak degiştirdim ve veritabanı baglantısını kaybettim… nasıl çözebilirim bu sorunu şimdiden teşekkürler

 10. Merhaba Enver bey, localde anlattığınız şekilde site çalışıyor. Ama dışarıya, internete yayın yapamıyorum. Dışarıya pcmden site yayınlamak istiyorum. internet hızlı kulanıcısı az olacak zaten sitenin. Dış internete yayın için Nasıl ayarlama yapmam gerekir? Burada tıkanmış durumdayım.

  1. Evinizdeki pc den dışarıya yayın yapamazsınız. Hosting hizmeti veren firmalardan hosting almalı ve sitenizi orada yayınlamalısınız. Ama illa ki kendi bilgisayarımdan yayınlamak istiyorum derseniz. Bilgisayarınızı server’a dönüştürmeniz gerek ve internet sağlayıcınızdan static ip talep etmeniz gerekiyor. Ondan sonra bir takım işlemler yaptıktan sonra bilgisayarınızdan yayın yapmak teknik olarak mümkün olacaktır. Fakat internet download ve upload hızınız yeterli olmayacaktır. Download miktarını arttırmak kolay ama yüksek upload miktarını normal kullanıcılara vermiyorlar ya da bayağı paraya kıymak gerekiyor. yıllık 50-100 TL ye hosting almak varken, diğer türlü size binlerce liraya mal olacaktır.
   kolay gelsin.

 11. hocam iyi günler dilerim öncelikle

  ben asp site yapmaya yeni başladım bir çok sorunu araştırdım çözdüm fakat bu konuya bir çözüm bulamadım. sayfayı yaptım tüm sayfaları browser üzerinden görebiliyorum ama bir sayfaya veri tabanı baglantısı verdim haber sayfasıydı o sayfada ama o ana sayfadan sayfanın linkine tıkladıgımda en aşağıdaki hata ile karşılalıyorum. baglantı linkini vermeden önce o sayfaya da ulaşabiliyordum ama tekrar geri yapıp diğer sayflara tıkladıgımda sorun yok sadece haber sayfasında sorun var

  bu konuda da tam bilgim yok netten buldugum bir paylaşımdaki video aracılıgı ile yapıyorum siteyi şuan. access deki haberler tablosundaki haberleri sayfaya çekmek içinde aşagıdaki kod satırını yazdıktan sonra en alttaki hatayı veriyor sayfa

  haber_detail.asp?haberID=

  An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.
  If you are the system administrator please click here to find out more about this error.

  yardımlarını<ı bekliyorum. ASP öğrenmeye hevesli bir genç olarak :):)

  1. şimdi de bu hata ile karşılaştım

   Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers hata ‘80004005’

   [Microsoft][ODBC Driver Manager] Belirtilen DSN’de Sürücü ile Uygulama arasýnda bir mimari uyuþmazlýðý var

   /websitem/haberler.asp, satır 9

  2. Öncelikle IIS de ASP ayarlarında “Send Error to Browser” seçeneğini “true” yapın.( Hataları tarayıcıda görmek için.) Hatayı görmediğim için yorum yapamıyorum şuan. Ama id boş gidiyor, sanırım bu yüzden hata allıyorsunuz.

   1. bu konu ile pek alakalı değil ama sormaktan baska carem kalmadı hiçbir yerde net bir açıklama bulamadım. suan bir site yapmaya calısıyorum ve bu benm ilk asp sitem olacak ögrenme aşamasındayım yani. access veri tabanına resim ekleyip bunu asp sayfa içinde görüntületmek istiyorum. mesela haberler sayfam var birde haberler adında bir tablo bu tablonun içinde haber resim bölümü var ve ole nesnesi olarak ayarladım resimide için attım fakat sayfada görüntülenmiyor. haber baslıgı ve metninde sıkıntı yok ama sadece resimde sıkıntı var. yaptıgım araştırmalarda resimleri baska klasörde tutup db deki ilgili alana baglantı verip oradan görüntüleme gibi bir işlemden bahsediyorlar ama bhiçkimde bunu açıklamasını yapmamış bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz acaba. bu işi nasıl yapmalıyım…

    1. Resim alanını metin yapın ve oraya resmin yolunu kaydedin. Örnek: resim/resim1.jpg

     Resim file upload ile yükletin resim klasörüne ve sadece yüklenen klasörü ve resim adını veritabanına yazdırın.

     resmi sayfada göstermek için de :

     bu şekilde çağırın.

     kolay gelsin.

     1. teşekkürler hocam biraz geç oldu ama kusuruma bakmayın :) asp sitemi yaptım dediğiniz yöntemle
      oldu şimdi aspx e geçtim :)

      saglıcakla kalın saygılar.. :)

 12. iyi günler hocam
  bu kurulumu yaptım ama bilgisayar klasöründe yönet kısmını açtım ,hizmet ve uygulamalara girdim orda IIS çıkmıyor , sadece hizmetler ve WMI denetimi kısmı çıkıyor
  ne yapmalıyım , teşekkürler

 13. Merhabalar.Bilgisayarım visual studio 2012 ultimate kurulu.asp.net üzerinde geliştirme yapıp
  çalıştırabiliyorum.Yukardaki gibi IIS ayarlarına girdğimde uygulama geliştirme özelliği altında
  sadece .net genişletilebilirliği var asp asp.net yok bunları nasıl getirilebilir.şimdiden
  teşekkürler

  1. Sorununuzu tam olarak anlayamadım.Visual Studio üzerinden projenizi çalıştırdığınızda çalışmıyor mu? Yani visual studio da projenizi açtıktan sonra yukarıdaki “tarayıcıda görüntüle” ikonuna tıkladıktan sonra açılmıyor mu? Hata mı veriyor?

   1. Çalışıyor o konuda sıkıntım yok.Bilgisyar mühendisliği öğrencisiyim hocam
    projede tırnak içine aldığım maddeyi istiyorda.
    “Ne yaparsanız yapın sonuçta applicationa uzaktan ulaşılması gerek. Mesela, oluşturduğunuz aspx sayfası 8080 portunda çalışan “harita.aspx” olsun; sonuçta ben herhangi bir web browserdan aşağıdaki şekilde sizin servisinize ulaşabilmem ve kodu test edebilmem lazım.
    http://IP:8080/harita.aspx
    diyor.sizin gösterdiğiniz gibi windows özelliklerini aç kapa bölümüne girdim.İnternet
    information serviceyi şeçtim.sizin asp yi şeçtiğiniz yerde ben asp gözükmüyor.
    http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vhc98.jpg resimde görüldüğü üzere

    1. wwwroot a atın dosyalarınızı , uzaktan erişim derken aynı ağdaki başka bir bilgisayardan erişmeyi kastediyorsunuz sanırım. Başka türlü localhost a erişemezsiniz çünkü.

     Aynı ağdaki başka bilgisayardan adres çubuğuna 192.168 ile başlayan yerel ipnizi yazarak sizin localhostunuza ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

     örnek : wwwroot daki sitem klasörüne projenizi attınız ve çalıştırmak için

     192.168.X.X/sitem şeklinde yazdınız. Eğer sitenizin dosyalarında , framework de vs. sıkıntı yoksa çalışacaktır.

     kolay gelsin.

 14. hocam sebebi nedir slmlar
  HTTP Hatası 401.3 – Unauthorized
  Web sunucusunda bu kaynak için bulunan erişim denetim listesi (ACL) yapılandırması veya şifreleme ayarları nedeniyle bu dizini veya sayfayı görüntüleme izniniz yok.
  En olası nedenler:
  Web sunucusu tarafından kimliği doğrulanan kullanıcının dosya sistemindeki dosyayı açma izni yok.
  Kaynak bir Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) paylaşımında bulunuyorsa, kimliği doğrulanan kullanıcının yeterli paylaşım ve NTFS izinleri olmayabilir veya paylaşımdaki izinler fiziksel yoldaki izinlerle eşleşmiyor olabilir.
  Dosya şifreli.
  Deneyebilecekleriniz:
  Dosya Gezgini’ni açın ve istenen dosyanın ACL’lerini denetleyin. Web sitesine erişen kullanıcının erişiminin özel olarak reddedilmediğinden ve dosyayı açma izni olduğundan emin olun.
  Dosya Gezgini’ni açın ve paylaşımın ve fiziksek yolun ACL’lerini denetleyin. Her iki ACL’nin de kullanıcının kaynağa erişmesine izin verdiğinden emin olun.
  Dosya Gezgini’ni açın ve istenen dosyanın şifreleme özelliklerini denetleyin. (Bu ayar Gelişmiş öznitelik özellikleri iletişim kutusunda bulunur.)
  Bu HTTP durum kodu için başarısız istekleri izlemek üzere bir izleme kuralı oluşturun. Başarısız istekler için izleme kuralı oluşturma hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklatın.
  Ayrıntılı Hata Bilgileri:

  Modül    IIS Web Core
  Bildirim    AuthenticateRequest
  İşleyici    StaticFile
  Hata Kodu    0x80070005
  İstenen URL    http://localhost:80/websitem/data/default.asp
  Fiziksel Yol    C:\inetpub\wwwroot\websitem\data\default.asp
  Oturum Açma Yöntemi    Anonim
  Oturum Açan Kullanıcı    Anonim
  Daha Fazla Bilgi:
  Sayfaya erişmeye çalışan kullanıcının oturumu başarıyla açıldı ancak kullanıcının kaynağa erişme izni yok. Bu, kaynağın erişim denetim listesinin (ACL) kullanıcıyı içermediği veya kullanıcıyı özel olarak reddettiği anlamına gelir. Kaynağın ACL’sini denetleyin ve kullanıcıyı ACL’ye ekleyin. İçerik bir paylaşımda bulunuyorsa, hem NTFS hem de paylaşım izinlerinin kullanıcı erişimine izin verdiğinden emin olun. Kullanıcı erişimi reddedilen bir gruba üye de olabilir.

 15. bide bu hatayı alıyorum sitemi dreamweaver tarayıcıda acmaya calıtıgımda
  HTTP Hatası 404.3 – Not Found
  İstediğiniz sayfa uzantı yapılandırması nedeniyle sunulamıyor. Sayfa bir komut dizisi ise, bir işleyici ekleyin. Dosyanın indirilmesi gerekiyorsa, bir MIME eşlemesi ekleyin.
  En olası nedenler:
  Bir işleyici eşlemesi eksik olabilir. Varsayılan olarak, statik dosya işleyicisi tüm içeriği işler.
  Kullanmaya çalıştığınız özellik yüklenmemiş olabilir.
  Web sitesi veya uygulama için uygun MIME eşlemesi etkinleştirilmemiş olabilir. (Uyarı: Kullanıcıların .ASPX sayfaları veya .config dosyaları gibi indirmemesi gereken içerik için MIME eşlemesi oluşturmayın.)
  ASP.NET kurulu olmayabilir.
  Deneyebilecekleriniz:
  system.webServer/handlers içinde:
  Geçerli sayfa için beklenen işleyicinin eşlendiğinden emin olun.
  Önkoşullara (örneğin runtimeVersion, pipelineMode, bitness) özel dikkat gösterin ve bunları uygulama havuzunuzun ayarlarıyla karşılaştırın.
  Beklenen işleyici hattında yazım hatalarına özel dikkat gösterin.
  Kullanmaya çalıştığınız özelliğin yüklü olduğunu doğrulayın.
  Web sitesi için MIME eşlemesinin etkinleştirildiğini doğrulayın veya appcmd.exe komut satırı aracını kullanarak MIME eşlemesini ekleyin.
  MIME türü ayarlamak için şu sözdizimini kullanın: %SystemRoot%\windows\system32\inetsrv\appcmd set config /section:staticContent /+[fileExtension=’string’,mimeType=’string’]
  fileExtension dizesi değişkeni dosya adı uzantısıdır, mimeType dizesi değişkeni de dosya türü açıklamasıdır.
  Örneğin, uzantısı “.xyz” olan bir dosya için MIME türü eklemek için: appcmd set config /section:staticContent /+[fileExtension=’.xyz’,mimeType=’text/plain’]
  Uyarı: Bu MIME eşlemesini listeye eklemeden önce Web sunucunuz için gerekli olduğundan emin olun. .CONFIG gibi yapılandırma sayfaları ya da .ASP veya .ASPX gibi dinamik kod sayfaları doğrudan indirilmemeli ve her zaman bir işleyici tarafından işlenmelidir. Diğer veritabanı dosyaları veya yapılandırma depolamak için kullanılan .XML veya .MDF gibi dosyalar bazen yapılandırma bilgilerini depolamak için kullanılır. Bu dosya türlerini etkinleştirmeden önce istemcilerin bunları indirip indiremeyeceğinizi belirleyin.
  ASP.NET kurun.
  Bu HTTP durum kodu için başarısız istekleri izlemek üzere bir izleme kuralı oluşturun. Başarısız istekler için izleme kuralı oluşturma hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklatın.
  Ayrıntılı Hata Bilgileri:
  Modül
  StaticFileModule
  Bildirim
  ExecuteRequestHandler
  İşleyici
  StaticFile
  Hata Kodu
  0x80070032
  İstenen URL
  http://localhost:80/websitem/data/default.asp
  Fiziksel Yol
  C:\inetpub\wwwroot\websitem\data\default.asp
  Oturum Açma Yöntemi
  Anonim
  Oturum Açan Kullanıcı
  Anonim
  Daha Fazla Bilgi:
  Bu hata, istenen URL’nin dosya uzantısı sunucuda yapılandırılmamış bir MIME türüne aitse oluşur. Dinamik kod sayfası, veritabanı veya yapılandırma dosyası olmayan dosyaların dosya uzantıları için MIME türü ekleyebilirsiniz. Bu dosyaları işleyici kullanarak işleyin. Dinamik kod sayfası, veritabanı veya yapılandırma dosyalarının doğrudan indirilmesine izin vermemelisiniz.

 16. world wide web hizmetleri altındaki
  uygulama geliştirmede özelliklerinde sadece
  .netgeliştirebilirliği var
  slmlar

 17. iis sekmesinin altındaki
  world wide web hizmetlerinin
  uygulama geliştirmede sadece net.geliştirebilirliğiği nedeni nedir.var slmlar hocam

 18. merhaba Enver Bey;
  dreamweaver ile asp vbscript dilini kullanıp veri tabanı oluşturdum.ama tarayıcıda
  “Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers hata ‘80004005’

  [Microsoft][ODBC Driver Manager] Belirtilen DSN’de Sürücü ile Uygulama arasýnda bir mimari uyuþmazlýðý var

  /veritabanim1/deneme1.asp, satır 9 ”
  hatası çıkıyo.IIS dediğiniz gibi yaptım.dreamweaverda veritabanı ekledim.
  recordseteri de oluşturdum sıkıntı yok gibi.bi türlü tarayıcıda çalıştıramadım.
  yardımlarınızı bekliyorum

 19. Öncelikle merhaba hocam verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Ben sizin dediginiz gibi yaptim herseyi. Kurulumu yaptigim bilgisayrda gayet iyi calisiyor test ettim, ondan yana bi sorun yok. Fakat bunu baska bir bilgisayrdan ya da baska bir ag uzerinden calistirmak icin ne yapmam gerekli ?

 20. hocam merhabalar kolay gelsin. hemen soruma geçeceğim… bir site yaptık iss 7 de çalıştırdık… bir tane html 5 video script ekledik. scriptin içine video url sini yazdık, ancak video çalışmadı… diğer taraftan aynı script klasör içinden index.html olarak tıklanıp çağrıldığında çalışıyor. ama tarayıcıdan çağrılan index.html çalışmıyor. video oynatmıyor. iss 7 de acaba diyorum mp4 uzantılı dosyaları okumaya engelmi var… daha açık anlatayım.. http://localhost/video/denem.mp4 url adresini tarayıcıdan çalıştırınca hata veriyor. yok böyle dosya diyor. ama c://inetpub/wwwroot/video/denem.mp4 yazınca çalışıyor… büyük ihtimal localhost da sıkıntı var. yardımcı olursanız sevinirim.

 21. Arkadaşlar. . Bana yardim eden olursa çok sevinirim.. win 7 ultimate 64bit servis 1pack programimi internetden birileri sayesinde bikgisayar ayarlarından servis pack 1 ‘i servis pack 3 yaptim ve nasıl yapıldığını unuttum. . Şimdi dil paketi veya herhangi birşey için güncelleme yapmak istediğimde hata veiriyor.. bilgisayarı ayarlardan nasıl tekrar servis pack 1 yapabilirim..

 22. Sayın Enver Yurtsever

  Bilgisayar sağ tıklayıp Yönet deyin > Hizmetler ve Uygulamalar > Internet Information Services > ASP

  Bu kısımda çıkanlar bende farklı w7 Türkçe ultimate kullanıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.