Sql Server Authentication sa login hatası çözümü 2008 r2

Sql Server Authentication sa login hatası çözümü 2008 r2
Sql server yapılandırması sonrasında sa olarak login olabilmeniz için şu adımları tek tek kontrol etmeniz gerekmektedir.

Management Studio’yu default olarak gelen şekliyle login olun (Windows authentication ile).

1) Soldaki Object explorer bölümünden en üstteki server adınızdan sağ tuşa tıklayıp propertiese girin. Properties içinde soldan security sekmesini açın.
2) Security içinde Authentication Mode olarak yalnızca Windows Authentication seçili, bir altındaki Sql Server And Windows Authentication’ı seçin ve tamam deyin.
3) Yine soldaki menüden yani Object explorer içinden, security ağacını genişletin (yanındaki + tuşuna basarak).
4) Kullanıcı listesinde sa’yı seçip sağ tuşa basıp properties’e girin. Properties içinde en altta bulunan status kısmında Disabled olarak seçili olan kısmı Enabled yapın ve tamam diyerek buradan da çıkın.
5) Son olarak başlat > çalıştırdan services.msc yazarak servisler listesinden Sql (MSSQL) server servisini bulup restart yapın.

9.340 okunma

BENZER MAKALELER

5 Yorum

  1. sabahtan beri bunu yapmaya uğraşıyorum.. nasıl mutlu olduğumu anlatamam .. ALLAH razı olsun… :)))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">