Paypal ile Ödeme Sistemi ASP.NET

ASP.NET ile paypal ödeme sisteminin birçok yöntemi var aslında. Ama en basiti aşağıdaki gibi. Çok fazla uğraşmadan ödeme tutarını ve email adresini paypal sayfasına request ediyorsunuz ve ödeme sayfasını açıyor. Eğer işlem başarılıysa sizin belirttiğiniz adrese gönderiyor (örnek siteadi.com/basarili.aspx) değilse siteadi.com/basarisiz.aspx gibi. Aşağıdaki kodları kendinize göre uyarlarsanız paypal ile ödeme sistemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Classımızı oluşturduktan sonra satış işlemini yaptığımız aspx sayfasında yapacağımız sadece yönlendirmedir. Bunu hyperlink yada buton ile yapabilirsiniz.

Örnek :
Response.Redirect(PaypalOdeme.Adres(toplam, “UrunAdi”, SiparisID));

 

kemalburakyilmaz.com’a katkılarından dolayı teşekkürler

BENZER MAKALELER

62 Yorum

 1. paypal ödeme sayfasının sol üst köşesinde e mail adresim yazıyor bunu nasıl şirket adı olarak değiştiririm.

 2. Merhaba;

  Ödeme sayfasına gittiğimizde miktarda 1 yazıyor
  onu hangi parametreden değiştirebiliyoruz

  Teşekkürler

 3. Merhaba,
  Acaba hatalı dönen işlemler için; hatanın ne olduğuna dair bir bilgi alabiliyor muyuz? Örn: Kart Limiti yetersiz gibi bir sonuç geliyor mu paypal üzerinden.

 4. Merhabalar ödemeyi aldıktan sonra başarılı.aspx sayfasına yönlendireceğim ve ödeme ile ilgili bilgileri veri tabanına kaydettireceğim ama bu başarılı sayfasına kullanıcı elle gelmediğinden emin olmak için yani geri dönüş sayfasının paypal dan olduğunu doğrulamak için ne yapmam gerekmektedir. Örneğin form == 00 ise gibi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.